Karsanit.pl

wszystko dla domu

Największe korzyści docieplenia budynku

Każdy dom, aby był w pełni komfortowy w użytkowaniu musi być szczelny i zapewniać maksymalne bezpieczeństwo przed czynnikami z zewnątrz. Niedostateczna warstwa izolacyjna czy uszkodzony dach mogą wiązać się z ogromnymi utratami ciepła, co przekłada się na stale rosnące rachunki za ogrzewanie. Jest to niezwykle istotne i nie warto z tym zwlekać. Dzisiejsze technologie gwarantują doskonałe rozwiązania – nasz dom nie tylko zostanie odpowiednio zabezpieczony, ale także zyska na nowym wyglądzie.

Jaki materiał wybrać na docieplenie budynku?

Do przeprowadzenia termomodernizacji najczęściej wykorzystuje się styropian, wełnę mineralną lub skalną. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb inwestora, ponieważ wszystkie te produkty posiadają zbliżone parametry izolacyjne. Często zdarza się, że można zastosować tylko wybrany z nich a naprzemienne montowanie nie wchodzi w grę. Istotne, aby taka izolacja przebiegała w sposób systemowy i tylko za pomocą odpowiednich narzędzi i produktów.

Niezwykle ważne jest także, aby kupować materiały od sprawdzonych i certyfikowanych producentów, bo wtedy mamy pewność, że są one najwyższej jakości. Do przeprowadzenia prac remontowych na pewno potrzebne nam będą:

  • zaprawa do mocowania płyt termoizolacyjnych,
  • płyty termoizolacyjne,
  • masa klejowa,
  • preparat gruntujący,
  • łączniki mechaniczne,
  • zaprawa lub masa tynkarska,
  • farba elewacyjna,
  • materiały wykończeniowe, jak listwy, taśmy i inne.

Co daje docieplenie budynku?

Ściany zewnętrzne ciągle są narażane na czynniki z zewnątrz, jak i zmienne temperatury. Najlepszym zabezpieczeniem jest odpowiednie docieplenie budynków, które znacząco zminimalizuje utratę ciepła. Nałożenie dodatkowej izolacji obniży w dużym stopniu koszty ogrzewania i zapewni lepszą szczelność domu.

Termomodernizacja z pewnością pomoże także w zmniejszeniu występowania przeciągów, a pomieszczenia zyskają na lepszej przepuszczalności. Dzięki temu nie musimy obawiać się o rozwój pleśni czy grzybów. Dodatkowo nasz dom zyska na większej wartości, a świeża elewacja nada mu nowego charakteru. Chcąc, aby żyło nam się, jak najlepiej i komfortowo, ocieplenie jego ścian zewnętrznych to absolutna podstawa.

Dodaj komentarz