Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jaka podłoga będzie odpowiednia dla alergika?

Alergia na kurz czy roztocza potrafi być bardzo uciążliwa. Zwykle ze względu na nią musimy wyjątkowo uważnie dbać o czystość, a nowe materiały wybierać z rozwagą. Dlatego podczas wykańczania wybudowanego domu warto już na wstępie zadbać o to, by stworzyć otoczenie jak najbardziej przyjazne dla zdrowia. Jednym z elementów jest posadzka – jaką może zastosować alergik?

Płytki ceramiczne

To jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów, polecanych również dla osób cierpiących na alergię. Trzeba jedynie pamiętać o jednej rzeczy – regularnym czyszczeniu fug, gdyż to tam moga gromadzić się kurz i zabrudzenia. Niemniej płytki, ze względu na gładką powierzchnię, nie przyciągają tylu zarazków, a przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości. Dlatego w przypadku wykańczania łazienki bądź kuchni najlepiej postawić właśnie na taką klasykę.

Posadzka żywiczna

Niegdyś chętnie stosowana głównie w obiektach przemysłowych, z czasem jednak znalazła wielu zwolenników również wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Posadzka żywiczna tworzy gładką, bezspoinową powierzchnię, którą łatwo umyć. Przede wszystkim taka podłoga nie sprzyja osadzaniu się kurzu, więc będzie bezpieczna dla każdego alergika. Jednocześnie posadzki żywiczne wyglądają niezwykle efektownie, mogą więc stać się ozdobą dowolnego mieszkania.

Drewno

To również jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, które na dodatek jest bardzo estetyczne. Drewno jako naturalny surowiec nie przyciąga kurzu czy bakterii. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, by podczas montażu powstało jak najmniej łączeń, to ułatwimy codzienne czyszczenie. Do wykończenia podłogi z paneli drewnianych warto stosować substancje łagodne, bez dużej ilości środków chemicznych.

Podłoga korkowa

Ciekawy, a przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia efekt na posadzce da korek. Nie pochłania wilgoci, przez co może być wykorzystany nawet w łazience – z pewnością przyjemnie będzie chodzić boso po takiej podłodze, która w dotyku jest zdecydowanie cieplejsza niż płytki. Podłoga korkowa prezentuje się świetnie, a przy tym uniemożliwia rozwój bakterii czy grzybów. Po zabezpieczeniu lakierem można swobodnie ją myć.

Szukając materiału na Twoją podłogę zajrzyj na https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz