Karsanit.pl

wszystko dla domu

Co położyć na dach? Najlepsze pokrycia

Decyzja dotycząca tego, co położyć na dach swojego domu, zawsze jest trudna. W końcu to jedna z kosztowniejszych inwestycji, więc chcemy, by zakup był przemyślany i nie rozczarował nas w najbliższej przyszłości. Konieczny jest więc wybór trwałego i odpornego na zniszczenia zadaszenia. Czy można znaleźć dach szyty na miarę potrzeb? Oczywiście i to w bardzo korzystnej cenie.

Zanim kupisz dach

Zanim wybierzemy materiał na dach, bardzo ważne jest, by dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy od poszycia. Czy ma być ono eleganckie, trwałe czy może lekkie? Po odpowiedzi na te pytania, łatwiej nam będzie zdecydować się na jakieś konkretne zadaszenie. Kiedy chcemy, by dach był lekki i elegancki, blachodachówka jest materiałem, który z pewnością odpowie wszystkim naszym potrzebom. Jest bardzo designerska i co ciekawe, do złudzenia przypomina dachówkę ceramiczną.

Pokrycia z blachy

Obecnie bardzo popularne są pokrycia dachowe ze stali, czyli blachodachówka lub blacha trapezowa. Takie zadaszenie jest bardzo tanie, ale wysokiej jakości. Oznacza to, że dzięki niemu możemy sporo zaoszczędzić na materiale dachowym i przy okazji zyskać niezawodne zadaszenia. Szukając pokrycia odpornego na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne, nie warto pomijać blaszanych zadaszeń. Są one lepiej przygotowane na takie ewentualności niż niejedno droższe poszycie. Ocynkowanie blachy, która ma się znaleźć na dachu, gwarantuje jej nierdzewienie.

Inne rodzaje poszyć dachowych

Innym rodzajem pokrycia dachowego, które może okazać się dobre w przypadku domów o nowoczesnej i eleganckiej zabudowie, jest dachówka ceramiczna. Jednak to poszycie wymaga specjalnej uwagi i konserwacji, więc nie będzie odpowiadała każdemu. Może okazać się, że nie mamy czasu, by o nią dbać lub po prostu nie wiemy, jak to robić. W takich sytuacjach lepiej więc postawić na klasyczne i sprawdzone rozwiązania, czyli zadaszenie wykonane z najwyższej jakości blachy, np. trapezowej. Zapewnimy sobie wtedy bezpieczny i niezawodny dach, który przetrwa kilkanaście lat i nie będzie wymagał skomplikowanego czyszczenia lub konserwacji.

Dodaj komentarz