Karsanit.pl

wszystko dla domu

Wady i zalety mieszkania w domu szeregowym

Ze względu na ograniczony budżet wiele osób musi zrezygnować z wybudowania własnego domu. Częściej decydujemy się na zakup mieszkania, ponieważ taka inwestycja jest zdecydowanie tańsza. Istnieje jednak alternatywa, która pozwala na zmniejszenie kosztów i jednocześnie posiadanie domu na własność. Mowa tu oczywiście o szeregówkach. 

Szeregówka – co to takiego?

Domy szeregowe to inaczej domy jednorodzinne, które wznoszone są obok siebie tak, że stykają się ścianami zewnętrznymi. Jednocześnie każdy z nich posiada osobne wejście, co odróżnia je od tradycyjnego bloku. Zazwyczaj plan zakłada wybudowanie 3-4 takich budynków, chociaż w nowoczesnych projektach można spotkać także wersje z zaledwie dwiema przestrzeniami mieszkalnymi. Szeregówki Częstochowa cieszą się coraz większą popularnością.

Zalety domu szeregowego

To, co przemawia na korzyść szeregówki, to wspomniany już koszt. Cena pojedynczego segmentu jest często bardzo zbliżona do tej, którą musielibyśmy zapłacić za mieszkanie w bloku. Jest to zatem lepsze rozwiązanie, ponieważ dom w zabudowaniu szeregowym ma dużo większą powierzchnię, a nierzadko także kawałek ogródka. A na to w centrum miasta raczej nie możemy sobie pozwolić. 

Szeregówka zapewnia nam prywatność, a jednocześnie nie odgradza zupełnie od sąsiadów. W razie potrzeby zawsze możemy liczyć na pomoc kogoś, kto zajmuje segment obok, mimo to nie dzielimy z nikim klatki. Osiedla szeregowe najczęściej powstają w bardzo korzystnych lokalizacjach, które pozwalają na łatwy dojazd do wszystkich najważniejszych punktów w mieście. 

Wady domu szeregowego

Mieszkanie w szeregówce z reguły wymaga dodatkowego doświetlenia, ponieważ okna mogą być wstawione jedynie z dwóch stron. Mamy zatem mniejszy dostęp do naturalnego światła. Ponieważ dom szeregowy jest wąski, zwykle wewnątrz znajduje się sporo schodów. Jeśli więc któryś z członków naszej rodziny nie może się swobodnie poruszać, może to być mocno uciążliwe. 

Choć nie jest to mieszkanie w bloku, to szeregówka mimo wszystko wiąże się jednak z pewnym ograniczeniem prywatności. Osoby ceniące sobie ciszę i spokój mogą nie być zadowolone z takiego wyboru.

Chcesz kupić dom szeregowy? Zajrzyj na: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj komentarz