Karsanit.pl

wszystko dla domu

Łazienka w drewnie i bieli

Chcesz cieszyć się oazą spokoju we własnej łazience? W prosty sposób uczynisz z niej domowe SPA. Postaw na wystrój wnętrz, który zakłada wyposażenie jej w elementy białe oraz te z naturalnego drewna. Okazuje się, że właśnie taką łazienkę promują dzisiaj światowi projektanci.

Kilka słów o drewnie

Jeszcze do niedawna drewno uchodziło za materiał trwały, ale raczej nienadający się do pomieszczenia, jakim jest łazienka. Wszystko dlatego, że było mało odporne na warunki, jakie w niej panują, przede wszystkim destrukcyjnie działać na nie mogła wilgoć. Dzisiaj nie mamy tego problemu i drewno naturalne z powodzeniem może być wykorzystywane także w takich wnętrzach.

Jeśli ktoś boi się zastosowania naturalnego drewna, może zdecydować się na materiały, które je imitują. Mowa tu o płytkach ceramicznych drewnopodobnych. Te wykonane zgodnie z najnowszą technologią, posiadają nawet strukturę drewna i wyraźne słoje. Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od prawdziwych desek drewnianych.

Jak zaaranżować łazienkę z bielą

Większość osób stawia na sterylność w łazienkowych wnętrzach. Świetnie sprawdzają się więc białe płytki – gładkie albo z nowoczesną fakturą 3D. Drewniany może być dekor, który będzie oddzielał poszczególne strefy w łazience.

Biała najczęściej jest również armatura. Okazuje się, że nie musimy bać się bieli, ponieważ przy zastosowaniu odpowiednich środków ta jest niezwykłe łatwa w utrzymaniu. Nie widać na niej kurzu ani smug wody czy kamienia. Warto wybierać płytki matowe albo w pół połysku. Rzadziej wybierane są te błyszczące, właśnie ze względu na praktyczność.

Drewniane akcesoria łazienkowe

Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na drewniane półki, blaty, parapety czy fronty szafek. Klimat niczym w profesjonalnym SPA nadają też akcesoria łazienkowe. Sprawdzi się bambusowa półka na wannę, na której można umieścić wszelkie kosmetyki. Sprawdzi się również drewniany dozownik do mydła czy kubek na szczoteczki do zębów. Należy jednak zwracać uwagę na rodzaj drewnianych wyrobów. Te odporne na wodę wykonane są z drewna bambusowego.

Producenci, którzy w swojej ofercie mają drewniane akcesoria łazienkowe, wykonują je również z łatwo dostępnych i tańszych materiałów. Drewno przetrwa długie lata, jeśli tylko będzie odpowiednio zabezpieczone. Warto ochronić je warstwą bezbarwnego lakieru czy bejcą.

Styl białej łazienki z drewnem

Połączenie klasycznej, ale i ponadczasowej przecież bieli z drewnem, daje nam szerokie pole w kwestii tworzenia odpowiedniego klimatu w łazience. Wyposażenie takiego pomieszczenia pozwala stworzyć łazienkę w stylu klasycznym, dzięki czemu możemy z łatwością zmienić jedynie akcesoria łazienkowe.

Biała łazienka z dodatkiem drewna króluje też coraz częściej we wnętrzach nowoczesnych, tych urządzonych w klimacie Skandynawii oraz romantycznej Prowansji. Wiele zależy od dodatków dekoracyjnych, którymi w minimalistycznej łazience można się dowolnie bawić.

Dodaj komentarz