Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu – termoizolacja bez tajemnic

Kiedy posiadamy duży dom, największym wydatkiem jest zazwyczaj ogrzewanie. Polska zima lubi być kapryśna i pogoda zmienia się szybko, a co za tym idzie, mrozy niejednego już zaskoczyły. Jak więc zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego mieszkania? Na pewno warto pomyśleć o tym przed budową domu, ponieważ termoizolacja będzie wtedy tańsza. Ale są jeszcze inne, lepsze sposoby. Zdradzimy je w tym artykule.

Od czego zacząć oszczędzanie na ogrzewaniu?

Jeśli mamy standardowy piec na eko groszek, a co za tym idzie ciepło rozprowadza się po kaloryferach w całym domu, warto zamontować na nich termostat. Dzięki temu zaoszczędzimy na opale, gdyż w pomieszczeniach, z których nie korzystamy często możemy ustawić stałą temperaturę. Jak działa termostat? Przykładowo na tak zwanej trójce, kaloryfer grzeje, dopóki w pokoju termometr nie będzie wskazywał 19 stopni.

Gdy z kolei ogrzewamy mieszkanie prądem, warto zainwestować w programator czasowy. Na nim możemy ustawić, w jakich godzinach włączą się poszczególne kaloryfery i na jak długi czas. Poza tym to urzędzie jest tez przydatne, gdy wyjeżdżamy na ferie zimowe, a wodę w domu ogrzewamy bojlerem. Wtedy, by ta nie zamarzła w rurach, możemy ustawić czasowe włączanie się zbiornika na wodę, na przykład na godzinę dziennie.

Czy ocieplenie mieszkania to sposób na duże oszczędności?

Najlepszy sposób na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy na ogrzewaniu, to oczywiście termoizolacja budynku. Możemy wykonać ją wewnątrz lub zewnątrz. Jednak warto wiedzieć, że najlepsze efekty będą, gdy wybierzemy tę drugą opcję. Taki zabieg wykonuje się przy użyciu styropianu i szklanej wełny mineralnej. W zależności od grubości styropianu i wielkości powierzchni do ocieplenia, ceny oscylują w granicach 40 tysięcy złotych.

Docieplenia budynków Częstochowa realizowane są przez firmę, która profesjonalnie zajmuje się termoizolacją budynków mieszkalnych i nie tylko. Poza tym na stronie termoizolacja Częstochowahttps://termobud.com.pl/ znajdziemy więcej informacji na temat ocieplenia, sposobów termoizolacji i całkowitych kosztów takiego przedsięwzięcia.


Dodaj komentarz