Karsanit.pl

wszystko dla domu

Co lepsze na dach – blacha trapezowa czy blachodachówka?

Dachy z blachy stają się coraz popularniejsze i coraz więcej ludzi wybiera właśnie ten materiał na pokrycie swojego dachu. Blacha zawdzięcza swą popularność niskiej cenie, dużej wytrzymałości oraz odporności na rdzę czy korozję. Decydując się na takie pokrycie, pozostaje tylko pytanie co wybrać – blachodachówki czy może jednak blachę trapezową?

Kiedy wybrać blachodachówkę?

Blachdoachówka do złudzenia przypomina tradycyjną, ceramiczną dachówkę, jest jednak od niej o wiele lżejsza, ponieważ materiał ten produkowany jest ze stalowej blachy, uprzednio ocynkowanej. Blachodachówki możemy podzielić ze względu na formę w jakiej występują, czyli modułowe i w arkuszach. Te drugie, przycinane na wymiar, indywidualnie dla każdego klienta, sprawdzą się na dachach o prostych formach oraz tych jednospadowych. Na dachy wielospadowe, o skomplikowanych kształtach, lepsza będzie dachówka modułowa, która ma formę niewielkich paneli. Takie pokrycie dachowe świetnie sprawdzi się nie tylko na nowych domach, ale również podczas renowacji starych dachów czy na domach w dworkowym stylu.

Kiedy blacha trapezowa? Na jakie dachy?

Kolejnym popularnym pokryciem dachowym jest blacha trapezowa, która dziś już w niczym nie przypomina tej, którą kojarzymy sprzed lat. Ze względu na szeroki wybór kolorów oraz wzorów, bez problemów dobierze się taki, który będzie pasował do elewacji budynku. Blacha trapezowa ma formę arkuszy, ciętych na wymiar, dlatego będzie idealna na proste czy jednospadowe dachy. Czyli świetnie wpasuje się w estetykę brył nowoczesnych budynków. 

Czyli co lepsze?

Na pytanie blacha trapezowa czy blachodachówka ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od rodzaju dachu oraz gustu klienta. Blacha trapezowa jest tańsza od blachodachówki, ale znacznie od niej grubsza, więc będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne czy opady. Jednak nadal ma swoich przeciwników ze względu na wygląd, który wciąż kojarzy się tylko i wyłącznie z wielkimi halami przemysłowymi. Wtedy lepiej wybrać blachodachówkę. Więcej o blachach dachowych poczytasz na stronie: https://glinmet.pl/.


Dodaj komentarz