Karsanit.pl

wszystko dla domu

Obuwie operacyjne – jakie kupić?

Wybór właściwego obuwia medycznego jest bardzo ważny. To dzięki temu lekarz, pielęgniarka czy pracownik przemysłu farmaceutycznego może czuć się bezpieczny w swojej pracy. Jaką rolę tak naprawdę spełniają buty medyczne i na jaką firmę, produkującą tego typu obuwie, warto zwrócić uwagę?

Obuwie medyczne i operacyjne

Obuwie medyczne i operacyjne różni się przeznaczeniem oraz zazwyczaj materiałem, z jakiego jest stworzone. Ten pierwszy typ przeznaczony jest dla lekarzy, pielęgniarek, ale także wspomnianych pracowników przemysłu farmaceutycznego czy nawet osób pracujących w hotelarstwie i gastronomii. Obuwie medyczne jest zazwyczaj wykonane ze skór naturalnych oraz spodów PU. Można wybierać spośród różnych kolorów, ale przeważa czerń, biel i granat. Obuwie operacyjne jest tworzone z myślą przede wszystkim o lekarzach i pielęgniarkach, wykonujących długie i wyczerpujące operacje. Takie buty są wykonane ze specjalistycznych gum, które nie tylko są antypoślizgowe, ale również łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy je uprać w pralce czy wysterylizować w autoklawie. Występują różne kolory takich butów – od białych przez żółte, czerwone, różowe, zielone, aż do niebieskich, a nawet dalej.

Jakie kupić?

Na rynku istnieje wiele firm, specjalizujących się w produkowaniu właśnie tego typu obuwia, jednak marką, na którą powinniśmy zwrócić największą uwagę i której powinniśmy zaufać, jest firma Wock. Jej obuwie operacyjne Wock Clog to współcześnie najlepszy model obuwia tego rodzaju w Polsce. To profesjonalne buty, wykonane z SEBS – syterno-etyleno-butadieno-styrenu. Dodatkowo, materiał ten charakteryzuje się podwyższoną odpornością na degradację i starzenie. SEBS jest także odporny na pot, neutralizuje przykre zapachy, hamuje rozwój bakterii i grzybów, dlatego też znalazł swoje zastosowanie w obuwiu przeznaczonym na salę operacyjną, gdzie chirurdzy spędzają nawet po kilkanaście godzin dziennie, ratując życie swoich pacjentów. Dodatkowo obuwie Wock Clog 06 posiada system redukcji IMPACT, który absorbuje wstrząsy pojawiające się w okolicy pięty, a także, co chyba najważniejsze, zapobiega nadmiernemu zmęczeniu nóg.

Jeśli potrzebne jest nam obuwie na salę operacyjną lub nawet w momencie, kiedy pracujemy w hotelu czy w gastronomii, Wock Clog to najlepszy wybór, jakiego moglibyśmy dokonać. Warto zainwestować właśnie w te buty.

Dodaj komentarz