Karsanit.pl

wszystko dla domu

Ocieplenie domu – dlaczego warto je zrobić?

Każdy wie, że niedostateczne ocieplenie domu wiąże się z dużą utratą ciepła, przekładając się na gorszy komfort mieszkania. Powoduje to znaczący wzrost zużycia opału, a wraz z nim koszty ogrzewania. Dobra izolacja to podstawa, dlatego nie warto odwlekać jej na później. Obecnie stosowanie technologie ociepleniowe bazują głównie na dwóch rodzajach materiałów termoizolacyjnych – styropianie i wełnie mineralnej. Na co się zdecydować, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki mieszkaniowe?

Docieplenie budynku – jaki materiał wybrać?

W obecnych czasach, gdzie rachunki za ogrzewanie stale rosną, konieczne staje się szukanie skutecznych sposobów na oszczędzanie. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się docieplenie budynków, które znacząco zminimalizuje nadmierną utratę ciepła. Jak wiadomo, ściany zewnętrzne domu to elementy, przez które ucieka go najwięcej, dlatego warto zainwestować w ich dokładne zabezpieczenie.

Do przeprowadzenia termomodernizacji najczęściej stosuje się styropian, wełnę mineralną lub skalną. Materiały te posiadają zbliżone parametry izolacyjne, ale ich wybór w głównej mierze uzależniony jest od indywidualnych potrzeb inwestora. W niektórych przypadkach możliwe okazuje się wykorzystanie jedynie styropianu, a w innych tylko wełny mineralnej. Warto wiedzieć, że nie wolno stosować ich naprzemiennie.

Termomodernizacja – o czym trzeba pamiętać?

Jeżeli chcemy, aby izolacja ścian spełniała swoje najważniejsze funkcje, musi być wykonana systemowo, czyli z wykorzystaniem odpowiednich produktów i tylko od sprawdzonych producentów. Takie produkty to:

  • zaprawa do mocowania płyt termoizolacyjnych,
  • płyty termoizolacyjne (styropian, wełna mineralna lub skalna),
  • masa klejowa do wykonania warstwy zbrojonej,
  • preparat gruntujący,
  • łączniki mechaniczne,
  • zaprawa lub masa tynkarska,
  • farba elewacyjna,
  • materiały wykończeniowe (taśmy, listwy itp.).

Termomodernizacja pozwala cieszyć się dobrze ocieplonym domem, pozwalając mieszkańcom na maksymalne ograniczenie eksploatacji energii, przy jednoczesnym zachowaniu komfortowego standardu życia.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz