Karsanit.pl

wszystko dla domu

Ogrzewanie rynien – czy warto?

Zamontowanie instalacji, która będzie ogrzewać rynny, niesie za sobą szereg korzyści, o których nie wszyscy mają pojęcie. Przede wszystkim, chroni to elewacje budynku mieszkalnego przed uszkodzeniem, który może spowodować odrywający się od rynien lód lub spadający z dachu śnieg. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto zainwestować w tego typu rozwiązanie oraz jak wykonać taką instalację.

Nie tylko w górach śnieg potrafi zaskoczyć. Również w pozostałych częściach naszego kraju, srogie zimy nastają dosyć często. Wtedy na dachu gromadzi się śnieg, który jest dla pokrycia nie lada obciążeniem. Poza tym z rynien zwisają sople lodu, a w środku rur, poprowadzonych wokół dachu znajdziemy nie tylko resztki śniegu, ale i inne zanieczyszczenia, które przywiała wichura.

Długotrwałe obciążenie tych instalacji może spowodować ich uszkodzenie lub nawet oderwanie się. To z kolei stanowi zagrożenie dla zdrowia domowników, dla samochodu zaparkowanego pod domem lub elewacji budynku. Z tego powodu warto zainwestować w system, który będzie ogrzewał rynny i na bieżąco topił pozostające w ich obrębach płaty śniegu lub kawałki lodu. Jak wykonać taką instalację?

Rynnowa instalacja grzewcza

Jeśli zdecydujemy się na zamontowanie rynnowej instalacji grzewczej, możemy wybrać 2 warianty takiego rozwiązania. Pierwszy polega na montażu systemu stałooporowego, a drugie, na zainstalowaniu inteligentnego systemu samoregulujących kabli grzewczych.

Pierwszy system jest tańszy, ale za to wymaga dokładnego projektu i najlepiej pomyśleć o nim już w czasie montażu pokrycia dachowego. Jeśli natomiast mamy już dom i chcemy wprowadzić ogrzewanie rynnowe, idealna będzie druga instalacja.

Pokrycia dachowe a ogrzewanie rynien

Wiele osób zastanawia się, czy wybór pokrycia dachowego ma wpływ na ułatwione ogrzewanie rynien. Oczywiście najlepszym poszyciem na dach będzie blachodachówka, ponieważ nie tylko cechuje się łatwością montażu, ale i w przyszłości pozwala na zainstalowanie na dachu dodatkowych konstrukcji, czyli na przykład śniegolapów lub właśnie systemu ogrzewającego rynny. Wszystkie pokrycia i blachy dachowe http://glinmet.pl/ znajdziesz u tego producenta.


Dodaj komentarz