Karsanit.pl

wszystko dla domu

Prawdy i mity o blachodachówce

Wiele osób, które chcą położyć na swój dach pokrycie z blachodachówki myśli, że to najlepsze rozwiązanie z uwagi na wygląd i trwałość tego typu materiałów. Ale czy rzeczywiście tak jest? Dlaczego warto poznać blachodachówki bliżej? I co warto o nich wiedzieć, zanim podejmiemy finalną decyzje ich wykorzystania? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi tylko w tym artykule.

3 najpopularniejsze mity o blachodachówkach

Na samym początku warto rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat blachodachówek. Po pierwsze, nieprawdą jest jakoby rdzewiały od ptasich odchodów. Odpowiednia konserwacja i dbałość o to pokrycie dachowe, zapewni mu trwałość na kilkadziesiąt lat. Pamiętajmy też, by regularnie czyścić i myć ten materiał na dachu, ponieważ tylko to zapewni mu optymalną trwałość. 

Po drugie, wiele osób zakłada, że blachodachówka to najdroższy rodzaj materiału do pokrycia dachowego. To ogromny błąd, ponieważ znajdziemy masę innych, droższych typów pokryć i do tego jeszcze mniej trwałych niż ta, o której mowa w tym tekście. Zawsze też może okazać się, że to najtańsze wyjście zaraz obok blachy trapezowej. Pamiętajmy więc, że blachodachówki cena jest optymalna i na pewno adekwatna do jakości.

Po trzecie, mylnie sadzimy, iż montaż blachodachówki jest bardzo skomplikowany i drogi, ponieważ trzeba wynająć specjalną ekipę budowlaną. Owszem, wynajem ludzi, którzy założą pokrycie dachowe to nie tylko najrozsądniejsza, ale i najbardziej profesjonalna opcja. Ekipa szybko upora się z pokryciem dachowym. Sam montaż blachodachówki nie zajmuje wiele czasu, ponieważ możemy nabyć ją w gotowych płatach. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko na cenie, ale i na czasie wynajmu fachowców.

Co warto wiedzieć o blachodachówce — jej właściwości

Właściwości blachodachówek to dosyć skomplikowany temat, ponieważ różnią się w zależności choćby od powłoki jaka znajduje się na owym materiale. Najpopularniejsze to plastizol, poliamid, czy powłoka z polifluorku winylu.

Warto wiedzieć, że blachodachówka jest odporna na grad, śnieg deszcze, inne negatywne czynniki z zewnątrz oraz rdzewienie. Blachodachówka http://glinmet.pl/ jest do kupienia na tej stronie internetowej.


Dodaj komentarz