Karsanit.pl

wszystko dla domu

Meble łazienkowe – które wybrać?

Okazuje się, że meble łazienkowe to zaraz obok armatury niezbędne elementy, które mają ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy całościowe wyposażenie łazienki. Podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, by służyły przez wiele lat, były praktyczne, a do tego estetyczne.

Ergonomia i najlepsza jakość

W pierwszej kolejności należy zawsze patrzeć na jakość wyposażenia łazienki, a dopiero później na modowe trendy czy estetykę danego mebla. Przecież to przestrzeń, w jakiej panują wyjątkowe warunki. Meble muszą być więc w pełni odporne na wilgoć. Ich komponenty nie mogą rdzewieć, odpryskiwać, nie może skraplać się na nich para. Do tego muszą być łatwe w utrzymaniu czystości i wreszcie przyjemne dla oka.

Jakość mebli w łazience ma też znaczenie dla całego tematu przechowywania w nich niezbędnych akcesoriów. Przecież wyposażenie łazienki to również kosmetyki, środki pielęgnacyjne, środki czystościowe. Warto, by te nie były widoczne w łazience, ale raczej skrzętnie schowane. Warto również znaleźć dla nich odpowiednie miejsce – chemia nie powinna znaleźć się w bliskiej odległości z kosmetykami, których używamy każdego dnia.

Meble dopasowane do armatury

Ponieważ łazienka to zazwyczaj przestrzeń o niewielkim metrażu, warto wykorzystać w niej każdy centymetr. To zresztą właśnie dlatego największą popularnością cieszą się meble na zamówienie albo cale zestawy szafek czy szuflad, które można dogodnie komponować i łączyć.

Świetnie sprawdzają się komplety. Dzisiaj kupić można umywalkę wraz z szafką pod spodem. Wybierać można też dodatkowy element w postaci szafki wiszącej nad nią. Meble łazienkowe w ogóle lepiej jest wieszać nad stałymi jej częściami, czyli właśnie nad umywalką, pralką czy toaletą. Wtedy nie zajmują dodatkowego miejsca. Zamiast odsłoniętych półek zaleca się raczej szafki z zamykanymi frontami. Doskonale sprawdzają się też szuflady. Same półki nie są dobrym rozwiązaniem i to nie tylko ze względu na higienę. Dzisiaj raczej nie chwalimy się wyposażeniem łazienki i drobnymi akcesoriami, ale je chowamy.

Zwróć uwagę na styl

Okazuje się jednak, że wyposażenie łazienki, takie jak meble może być dzisiaj jednocześnie praktyczne, jak i estetyczne i modne. Producenci oferują nam szeroką gamę różnorodnych rozwiązań, które są nie tylko funkcjonalne, ale też zgodne z naszym gustem. Sami projektanci łazienkowych wnętrz wskazują, że od co najmniej kilku sezonów prawdziwym hitem są meble łazienkowe w wysokim połysku. To zazwyczaj gładkie fronty bez uchwytów. Te sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzu nowoczesnym oraz minimalistycznym, skandynawskim.

Ci, którzy stawiają jednak na klasykę i uniwersalizm, powinni zwrócić uwagę na meble łazienkowe wykonane z imitacji drewna. Coraz częściej stawia się też na naturalne drewno, na przykład to egzotyczne, które jest w pełni odporne na wodę i wysokie temperatury. Takie wyposażenie łazienki będzie idealne dla osób, które cenią sobie styl klasyczny, ale też retro. Drewno nada klimatu w łazienkach, które mają być oazą odprężenia niczym w najlepszym SPA.

Dodaj komentarz