Karsanit.pl

wszystko dla domu

Panele winylowe – co to jest i kiedy można je stosować?

Posadzki winylowe nie są jeszcze tak popularne w naszym kraju, jak w innych częściach kontynentu. W Polsce to wciąż nowość i dużo ludzi waha się przed zakupem czegoś nieznanego, bo przecież winyl kojarzy nam się głównie z gramofonowymi płytami. Czy takie coś mogłoby więc sprawdzić się na podłodze? 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się posadzki winylowe?

Winyl ze względu na szereg zalet, sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w domach rodzinnych, ale też we wszelkich obiektach, w których podłoga narażona jest na intensywną eksploatację. Dlaczego? Ponieważ materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, do tego jest też wodoodporny, więc takiej podłodze nie zaszkodzi rozlana woda! Płytki oraz panele winylowe są też bardzo łatwe w montażu i demontażu. Kiedy już znudzi nam się taka podłogahttp://www.centrumposadzek.com.pl/, to bez problemu można ją wymienić na inną, co jest bardzo praktyczne nie tylko w domach, ale też w różnych obiektach przemysłowych. Są one też dostosowane do montażu na instalacji od ogrzewania podłogowego. W razie wymiany posadzki, inwestor nie ma dużych przestojów w pracy i nie traci czasu. Jakie jeszcze zalety ma winyl? Szeroki wybór wzorów i kolorów, bo posadzki tego typu są doskonałą imitacją drewna, kamienia czy płytek ceramicznych. 

Czy warto zainwestować w winyl na podłodze? 

Znając już te wszystkie zalety posadzek winylowych, przychodzi pora na pytanie – czy winyl ma jakieś wady? I czy naprawdę warto zainwestować w podłogę tego typu? Zdarza się i tak, że mimo właściwego dbania o nawierzchnię mogą pojawić się jakieś rysy czy rozcięcia, to w końcu „guma”. Tego uniknąć się nie da, ale naprawa posadzka winylowa nie jest trudna, bo jeżeli są to tylko małe rysy, to wystarczy pokryć je specjalnym preparatem odnawiającym. Rozlewa się go na uszkodzone miejsca i dzięki temu winyl odzyskuje swą warstwę ochronną. Kolejną wadą jest też cena, która nie należy do niskich, ale podłoga winylowa zdecydowanie warta jest tego, aby w nią zainwestować. 

Dodaj komentarz