Karsanit.pl

wszystko dla domu

Postaw na panele winylowe

Remontując mieszkanie, dom lub swój lokal użytkowy, niejednokrotnie stajemy przed dylematem, jaki rodzaj posadzki wybrać. Niejednokrotnie jest to pierwsza rzecz, na którą odwiedzający zwracają największą uwagę. Na szczęście, obecnie na rynku istnieje bardzo szeroki wybór podłóg o różnych właściwościach, zastosowaniach i wzorach. Możemy wybierać spośród posadzek mineralnych przemysłowych i dekoracyjnych, wykładzin PCV, powracających do łask wykładzin dywanowych lub paneli winylowych. Te ostatnie, bardzo popularne w zachodniej Europie, zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem polskich klientów.

Czym są panele winylowe?

Na posadzkę winylową składa się kilka warstw winylu, które stanowią rdzeń i warstwa dekoracyjna, która jest bardzo drobno drukowana. Zarówno wyglądem jak i wielkością przypominają standardowe panele, jednak ich właściwości są zupełnie inne. Posadzka winylowa może imitować wygląd drewna, kamienia, płytek, a nawet betonu.

Zalety paneli winylowych

Posadzka winylowa posiada niezrównaną ilość zalet. Przede wszystkim jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Jedyne, czego potrzebujemy, aby nadać jej nieskazitelny wygląd, to mop i płyn do mycia podłóg. Jest wodoodporna, a to oznacza, że z powodzeniem można stosować ją w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność, bez obaw o jej zniszczenie. Panele winylowe są ponadto bardzo łatwe w montażu jak i demontażu. W przypadku montażu można wybrać następujące opcje: klej, click lub loose-lay. Posiadają najwyższe klasy ścieralności – są bardzo wytrzymałe na ścieranie, dlatego stanowią świetne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w których panuje duży ruch, jak w przypadku chociażby korytarza. Są ciche i komfortowe w użytkowaniu – podczas chodzenia po nich nie słychać charakterystycznego odgłosu stukania. Co więcej, sprawdzą się idealnie do ogrzewania podłogowego. Ich niepodważalną zaletą jest bardzo estetyczny wygląd, który doda klasy i wytrawności każdemu pomieszczeniu.

Więcej informacji na temat paneli winylowych i pozostałych modeli znajdziesz na: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz