Karsanit.pl

wszystko dla domu

Zastosowanie betonu

Beton to mieszanka kruszywa, wody i spoiwa hydraulicznego. Bez betonu trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę. Beton jest materiałem niezastąpionym, a dzięki nowoczesnym technologiom jest wciąż ulepszany.

Rodzaje betonu

Beton dzielimy na:

  • beton zwykły,
  • beton towarowy.

Czym różni się beton zwykły od betonu towarowego?

Beton zwykły powstaje na budowie. Wyrabia się go w betoniarce. Ponieważ urobek z jednej betoniarki to za mała ilość betonu, czynność trzeba powtarzać kilkakrotnie. Niestety, nie ma możliwości, aby wszystkie komponenty były każdorazowo odmierzane w identycznych ilościach. Beton za każdym razem będzie miał trochę inne właściwości i przez to traci swoją odporność i wytrzymałość.

Beton towarowy mieszany jest w betoniarniach i dowożony specjalnymi samochodami na plac budowy. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi produkcji, beton towarowy będzie za każdym razem taki sam. Koszt produkcji betonu towarowego nie jest wysoki, więc jego cena jest przystępna. Beton towarowy jest wzbogacany specjalnymi środkami uszlachetniającymi, dzięki czemu jest on bardzo wysokiej jakości. Beton towarowy stosuje się do budowy dróg i elementów nośnych w budynkach. Beton Myszków oferuje beton towarowy i różnego rodzaju prefabrykatów betonowych.

Prefabrykaty betonowe

Prefabrykaty betonowe to gotowe elementy, które zyskują coraz większą popularność. Szybko się je produkuje, są powtarzalne i szybko się je montuje. Dodatkową zaletą prefabrykatów jest to, że można je kłaść bez względu na panujące warunki pogodowe.

http://wlodar.com.pl/ to wytwórca i dystrybutor różnego rodzaju prefabrykatów betonowych. Firma oferuje między innymi:

  • krawężniki betonowe;
  • bloczki betonowe, które wykorzystuje się do budowy murów, podmurówek i stopni schodów;
  • pokrywy betonowe do studzienek kanalizacyjnych;
  • kręgi betonowe;
  • płyty chodnikowe, które są trwałe i bardzo estetycznie wyglądają.

Ulepszacze do betonu

Dla podniesienia jakości betonu, używa się różnego rodzaju komponentów uszlachetniających. Jedne z nich pozwalają bezpiecznie kłaść beton zimą, a inne spowalniają proces schnięcia latem. Stosowane są po to, aby pozytywnie wpłynąć na właściwości betonu.

Dodaj komentarz