Karsanit.pl

wszystko dla domu

Profesjonalne wyrzynarki do drewna

b3f685ed52d6f6e15c1e6ab5affe8590

Wyrzynarki do drewna to idealne narzędzie pracy dla amatorów i profesjonalistów, którzy lubują się w obróbce drewna. To najwygodniejsze urządzenie, które wykona dokładnie wszystkie niezbędne cięcia w liniach prostych lub w łukach. Ponadto dzięki niej stworzymy otwory o różnych wielkościach.

Wyrzynarka do drewna i nie tylko

Z powodzeniem przyda się jako niezbędnik domowej złotej rączki. Przycięcie blatu, deski, czy nawet zrobienie mebli będzie przyjemniejsze z użyciem odpowiedniego urządzenia. Dzięki niej możemy również pokusić się o obróbkę płyt laminowanych, metalu czy nawet tworzyw sztucznych. Wystarczy wymiana brzeszczota, aby uzyskać właściwy efekt.

Jaką wyrzynarkę wybrać? Na rynku istnieje wiele firm. Każda z nich oferuje wiele urządzeń. Zanim wybierzemy jakąkolwiek z nich, przeanalizujmy najważniejsze cechy:

  • głębokość cięcia – każde urządzenie zawiera informacje o maksymalnej głębokości cięcia dla różnych materiałów. Pozwoli nam to na dopasowanie jej do naszych potrzeb. Kawałek deski może mieć 18 mm, a niekiedy i 28 mm. Przy zbyt krótkim cięciu, nie będziemy w stanie wykonać swojej pracy;
  • liczba skoków – im większą ilość obrotów posiada urządzenie, tym szybszy będzie cięcie;
  • moc – pozwala na dłuższą pracę wyrzynarki. Rekomendowana wynosi 400 W;
  • uchwyty i brzeszczoty – do każdego rodzaju materiału musimy posiadać odpowiedni uchwyt i brzeszczot. Odpowiedni uchwyt w przypadku sporadycznych prac nie jest wymogiem. Brzeszczoty jednak są obowiązkowym elementem, który bezwzględnie musi być odpowiednio dopasowany. Warto przy zakupie wyrzynarki do drewna zaopatrzyć się w kilka dodatkowych elementów, również do obróbki innych materiałów.

Wybór firmy

Najlepsza wyrzynarka nie musi być wcale droga ani posiadać na sobie loga renomowanych firm, by działać sprawnie i szybko. Wśród najczęściej spotykanych firm jak BOSH czy DeWalt istnieją również takie marki jak Makita, Einhell czy Graffit, które nie odbiegają jakością od tych najsłynniejszych. Najważniejsze przy wyborze są możliwości przerobowe. Możemy wybrać tańszą wersję do domowego użytku lub profesjonalny droższy sprzęt, który sprawdzi się przy tworzeniu mebli czy ogrodzeń. Wraz z wyższą ceną uzyskamy dodatkowe funkcje takie jak laser, który pokaże nam drogę cięcia, diodę oświetlającą obszar pracy, dyszę do odprowadzania pyłu czy prowadnicę do dokładnego ciecia. Wszystko zależne jest od naszych możliwości finansowych i potrzeb.

Czy wyrzynarka do drewna jest potrzebna?

Raczej nie jest tak niezbędna, jak posiadanie wkrętarki. Jednak niskie ceny zachęcają do posiadania jej w domowym zapleczu. Pozwala w szybki sposób wykonać drobne prace w samym domu i na zewnątrz bez proszenia o pomoc sąsiada. Możecie przekonać się sami i sprawdzić ofertę sklepów np. https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/pily-pilarki-wyrzynarki/wyrzynarki. Na pewno nie będzie to zbędny wydatek.

Dodaj komentarz