Karsanit.pl

wszystko dla domu

Rodzaje bram przemysłowych. Jaką wybrać?

Zabezpieczenie garażu, magazynu czy też innego obiektu przemysłowego jest niezwykle ważne dla każdego przedsiębiorcy, jak i dla osoby prywatnej. Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od wytrzymałej, dopasowanej bramy. Która z nich najlepiej się sprawdzi?

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę „bramy przemysłowe Częstochowa”, sprawdź, który rodzaj najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Bramy przemysłowe segmentowe

Ponieważ otwierają się pionowo, nie zajmują dużo miejsca, pozostawiając wolną przestrzeń zarówno przed, jak i za bramą. W zależności od tego, w jakim miejscu chcemy ją zamontować, brama segmentowa może być wykonana ze stali lub aluminium. Stalowe nadają się do obiektów przemysłowych, gdzie potrzebna jest izolacja cieplna, z kolei aluminiowe są znacznie lżejsze i odporne na korozję. Bramy segmentowe cieszą się uznaniem ze względu na trwałość i bezpieczeństwo.

Bramy przemysłowe harmonijkowe

Bramy harmonijkowe są szczególnie polecane do rozległych magazynów, hal produkcyjnych czy też hangarów przeznaczonych na miejsce stacjonowania dużych pojazdów. Wykonywane są najczęściej z paneli krytych blachą i wypełnionych pianką poliuretanową. W miarę naszych potrzeb, mogą być np. przeszklone, co zapewni dostęp naturalnego światła. Otwór wjazdowy w przypadku bramy harmonijkowej może być dowolnej szerokości.

Bramy przemysłowe podwieszane

Wykorzystywane nie tylko w obiektach przemysłowych, ale także do użytku prywatnego. To, o czym trzeba pamiętać, to fakt, że bramy podwieszane otwierane są wyłącznie ręcznie, nie ma możliwości dobudowania do nich automatycznego mechanizmu. Składają się z jednego lub dwóch skrzydeł, które budowane są ze stalowych kształtowników, wypełnionych również stalową blachą profilowaną.

Bramy przemysłowe roletowe

Wykonywane z profili aluminiowych, które następnie wypełniane są pianką poliuretanową. Całość zostaje zabezpieczona lakierem przedłużającym trwałość. Jak sama nazwa wskazuje, kurtyna bramy roletowej może być swobodnie zwijana przy użyciu elektrycznego mechanizmu, co znacząco ułatwia użytkowanie.

Szukasz bramy, która spełni wszystkie Twoje wymagania? Zajrzyj na http://dwd.pl/

Dodaj komentarz