Karsanit.pl

wszystko dla domu

Stawiamy blaszany garaż

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd służył mu przez lata i dba o jego stan. Równie ważne jest chronienie auta przed szkodliwymi dla niego czynnikami atmosferycznymi – promienie słoneczne czy silne opady mogą uszkodzić karoserię, a tego przecież nie nikt nie chce. Posiadacze dużych domów jednorodzinnych nie mają problemów z właściwym przetrzymywaniem samochodu. A co w przypadku kiedy nie mamy możliwości, aby postawić murowany garaż?

Garaże z blachy

Idealnym rozwiązaniem, który umożliwi przechowywanie auta i nie zajmuje dużo miejsca w ogrodzie, jest postawienie garażu z blachy. Blaszaki stają się coraz popularniejsze, a postawienie takiej konstrukcji wcale nie jest trudne. Nie wymaga też specjalnych pozwoleń, wystarczy to zgłosić w urzędzie i po upływie 30 dni możemy zacząć stawianie „domku” dla naszego pojazdu. Jak się do tego zabrać? Ważne są materiały, na ściany sprawdzi się popularna blacha trapezowa. Dlaczego? Materiał ten jest nie tylko tani, ale wytrzymały i lekki. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów blach trapezowych, więc bez problemu wybierzemy taką, która będzie pasować do otoczenia. Minęły już czasy kiedy tzw. blaszaki straszyły swym wyglądem, teraz mamy do wyboru wiele modeli oraz kolorów. 

Co na dach?

Blaszany garaż jest lekką konstrukcją, dlatego na dach nie możemy użyć żadnych ciężkich materiałów. Musimy przecież wziąć pod uwagę, że pokrycie dachowe nie tylko nie może zbytnio obciążać konstrukcji, ale musi też wytrzymać opady śniegu czy deszczu. Co więc będzie najlepsze? Oczywiście blachodachówka https://glinmet.pl/blachodachowka ! Jest nie tylko lekka, ale też bardzo wytrzymała, a pokryta specjalnymi powłokami, jest też odporna na rdzę oraz korozję. Do tego wizualnie bardzo przypomina tradycyjne dachówki ceramiczne, więc będzie nie tylko spełniać swą oczywistą funkcję ochrony przed wilgocią i opadami, ale też ładnie wyglądać. Warto też wspomnieć, że również montaż jest bardzo łatwy i tak małą powierzchnię jak dach garażu, z powodzeniem damy rady położyć sami. 


Dodaj komentarz