Karsanit.pl

wszystko dla domu

Sypialnia w salonie – wygodnie i stylowo

Rynek nieruchomości nie rozpieszcza nas cenami. Dlatego coraz częściej wybieramy małe mieszkania, w których musimy zadowolić się jedynie kuchnią, dużym pokojem i małą łazienką. Marzenia o pięknej, romantycznej i wygodnej sypialni odstawiamy na bok. Niepotrzebnie. Dzięki kilku patentom jesteś w stanie urządzić funkcjonalne miejsce do spania nawet w salonie. Dziś podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Powróćmy do korzeni – sypialnia w salonie

Z lekcji historii i filmów kostiumowych możemy zaczerpnąć wiele informacji. Między innymi tych dotyczących połączenia pokoju gościnnego, rozrywkowego i sypialnianego. Dawniej łóżko oddzielano od reszty mebli i wyposażenia za pomocą zasłon. Trend ten i teraz zyskuje na popularności. Podwójne, wygodne łózko możemy schować za estetyczną i designerską zasłoną. Inny pomysł to oddzielnie salonu od sypialni za pomocą dużej szafy. Odpowiednio zaprojektowany pokój dzienny, może więc być oazą spokoju i intymności w nocy oraz przestronnym miejscem do wypoczynku przed telewizorem w ciągu dnia.

Dwufunkcyjne, wygodne i eleganckie – sofy i kanapy

Wiele osób nie może poszczycić się zbyt dużym salonem. Z uwagi na metraż, musimy więc kupić narożnik lub kanapę, która będzie pełniła funkcję łóżka w nocy. Nie ma w tym nic strasznego. Wystarczy wybrać naprawdę wygodny i jakościowy mebel. Dobrze, by po złożeniu nie zajmował wiele miejsca, ale jednocześnie był miejscem do przechowywania. Rozwiązaniem może być narożnik posiadający dwa szezlongi z miejscem na pościel. Wtedy w jednym z nich umieszczamy kołdrę i poduszki, a w drugim na przykład pościel na zmianę i dodatkowe koce lub kołdrę sezonową. Wówczas będziemy mogli zrezygnować z ogromnej szafy, która również zajmuje dodatkowe miejsce.

Łóżko mimo wszystko

Czasami nie możemy obyć się bez wygodnego łózka z materacem, np. ze względu na problemy z kręgosłupem lub postawienie wygody ponad wygląd i design wnętrza. Wtedy z pomocą przychodzą nam łóżka ze skrzynią na pościel. W ciągu dnia chowamy wszystko do środka, a na materacu rozkładamy ogromne, komfortowe poduszki i dodatkowe mniejsze, ozdobne. Po pracy będziemy wygodnie odpoczywać, a w nocy porządnie się wyśpimy i zregenerujemy. Wtedy też może okazać się, że w salonie zmieścimy jeszcze mały stół jadalniany z krzesłami, dzięki czemu spożywanie wspólnych posiłków lub przyjmowanie gości będzie ułatwione.

Urządzanie sypialni w salonie

Bez względu na to, na czym śpimy, powinniśmy zadbać o jakość materiałów, które towarzyszą nam w nocy. Przyda się więc kołdra antyalergiczna, wygodne poduszki dostosowane do pozycji snu i poszewki z naturalnych tkanin. Wszystko to możesz znaleźć w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz