Karsanit.pl

wszystko dla domu

Z czego wykonać śniegołapy?

Po śnieżnej zimie, roztopy mogą stanowić niebezpieczeństwo dla osób przechodzących obok domu, ponieważ śnieg zsuwający się z połaci pokrycia dachowego, to nie tylko biały puch, ale i fragmenty lodu lub zanieczyszczeń. W tym artykule zdradzimy jak temu zaradzić. Dowiesz się więc, dlaczego montaż śniegołapów to dobry pomysł i z czego wykonać taką konstrukcję.

Warto wiedzieć, że śnieg zsuwający się z dachu to również zagrożenie dla elewacji budynku i rynien. Roztopy mogą skutkować zerwaniem rynnowych instalacji lub uszkodzeniem szyby w samochodzie. Z tego powodu warto zamontować konstrukcje, które zatrzyma spadający śnieg i tym samym uchroni nas przed wyżej wspomnianymi konsekwencjami.

Kiedy zamontować śniegołap?

Najtaniej wyjdzie nam montaż takiego elementu, w trakcie tworzenia pokrycia dachowego. Wiele osób jednak zapomina o tak oczywistej części dachu i przypomina sobie o tym po fakcie, gdy śnieg ich zaskoczy. Najlepszym materiałem na pokrycie dachowe, które jednocześnie zgra się ze śniegołapem jest blachodachówka http://glinmet.pl/, którą możesz zakupić prosto od tego producenta.

Jak wygląda montaż śniegołapu?

Żeby zamontować taką konstrukcję w prawidłowo, wystarczy zakupić płotki, bale lub stopery. Instaluje się je tuż przed rynnami. Hamują one spadający śnieg w taki sposób, by zatrzymywał się on na płotku i topniał na dachu. Dzięki takim śniegołapom, nie tylko zabezpieczysz orynnowanie, ale również ochronisz domowników, przed spadającym puchem lub lodem.

Inny pomysł na zabezpieczenie obejścia przed resztkami z zimy to ocynkowane rurki stalowe. Montuje się je za pomocą przyczepów, które można zainstalować w pokryciu dachowym. Wtedy konstrukcja tworzy mini płotek dookoła dachu i w ten sposób, przelatują tylko drobinki śniegu, a nie całe płaty puchu.

Wiele osób powstrzymuje się przed montażem śniegołapów ze względu na cenę. Warto wiedzieć, że instalując taką konstrukcję od razu, w czasie kładzenia dachu, wyjdzie to o wiele taniej. A jaki materiał na dach wybrać? Najlepsza jest blachodachówka cena tego materiału jest trochę droższa niż blacha trapezowa, ale za to bardziej wytrzymała, estetyczna, łatwa w montażu i w późniejszej konserwacji.


Dodaj komentarz