Karsanit.pl

wszystko dla domu

Instalacja fotowoltaiczna – na co zwracać uwagę?

Mając na uwadze chęć poprawy jakości powietrza i zmniejszenie ciągle rosnących rachunków za prąd, wiele osób decyduje się na instalację fotowoltaiczną. W ten sposób możemy czerpać energię wprost ze słońca. Aby dobrać moc instalacji należy określić – ile prądu zużywa się w domu w ciągu roku. Od tych wartości zależeć będzie dobór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej i okres zwrotu inwestycji. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru?

Panele fotowoltaiczne – które wybrać?

Dzięki panelom fotowoltaicznym właściciele budynków za pośrednictwem promieni słonecznych pozyskują energię, która pozwala na wykorzystanie prądu do codziennego użytkowania. Jest to technika, która pozwala zarówno na zaoszczędzenie pieniędzy, jak i jest bardzo przyjazna dla środowiska.

Panele fotowoltaiczne to obecnie najpopularniejsze źródło energii odnawialnej, po które sięga już coraz więcej prywatnych inwestorów. Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika Częstochowa jest opłacalną inwestycją. Korzyści stosowania są bardzo duże, więc jest to z pewnością godna rozpatrzenia technika wytwarzania prądu. Przede wszystkim instalacje fotowoltaiczne są bezawaryjne, niezawodne i bardzo bezpieczne. Pozwalają na całkowicie ekologiczne działanie, bez ingerencji w środowisko.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?

Fotowoltaika pozwala przede wszystkim na uniezależnienie się od cen energii, które z roku na rok ciągle rosną. Jest to bardzo opłacalna metoda, która zapewnia wiele korzyści. Między innymi daje okazję do zyskania dodatkowego dochodu, ponieważ możemy sprzedać wyprodukowaną nadwyżkę prądu. Ponadto taka instalacja może idealnie sprawdzić się tam, gdzie trudno jest dostarczyć prąd.

Wiele osób wychodzi z założenia, że koszt początkowy może być zbyt wysoki i nie stać ich na takie rozwiązanie. Należy mieć jednak świadomość, że jest to inwestycja długofalowa, która spłaci się w ciągu kilku lat. Warto zainwestować, by potem cieszyć się niezwykłą wygodą a nawet dodatkowym dochodem. Zanim zastosujemy taką instalację, należy wziąć pod uwagę:

  • kąt nachylenia połaci dachowej,
  • orientacja budynku względem stron świata,
  • zacienienie połaci przez elementy budynku,
  • podłączenie instalacji.

Dodaj komentarz