Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak dobrać odpowiedni materac?

girl-1245773_960_720Dobry sen to dobry dzień, a jego jakość zależy przede wszystkim od materaca. W łóżku spędzamy ok 30% życia, dlatego warto wybrać odpowiedni materac. Źle dobrany sprawi, że jakość snu znacznie spadnie, a co za tym idzie i nasze samopoczucie będzie o wiele gorsze. Nikt nie lubi rano wstawać, a jeśli dochodzi do tego niewyspanie, rozdrażnienie i nie rzadko ból pleców, poranki mogą stać się koszmarem, z którego ciężko będzie się dobudzić.

Każdy z nas jest inny, dlatego wybór materaca jest indywidualną sprawą. Musimy go dobrać według własnych potrzeb. Wydawać by się mogło, że to nic trudnego, w dobie internetu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, np. materace 80×200 i pokażą się strony producentów, między innymi firma Alvare. Wiemy czego chcemy, znamy odpowiedni wymiar, ale podczas przeglądanie pojawiają się schody. Czym się różnią poszczególne materace? Czy tylko ceną? Czym się sugerować?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na istotną kwestię, a mianowicie, czy śpimy sami czy z kimś? Do szerokich łózek świetnie będą się nadawać materace lateksowe lub kieszeniowe. Wyeliminują efekt oddziaływania jednej osoby śpiącej na drugą. Jeśli jest duża różnica w wadze osób śpiących, dobrym rozwiązaniem będzie zakup dwóch mniejszych materaców. Należy wtedy pamiętać, że osoba cięższa powinna wybrać twardszy materac, jak na przykład wyżej wspomniany kieszeniowy lub kokosowy. Dla osoby o niższej wadze lepszy będzie materac miękki, piankowy. Świetnie się też sprawdzi w łóżku dziecięcym. Jego dużą zaletą jest niska cena, a przy właściwym użytkowaniu materac piankowy będzie nam długo służyć. Taki typ materaca możemy również użyć jako podkładkę pod inny materac.

Jeśli śpimy sami, doborem odpowiedniego pojedynczego materaca powinniśmy się kierować podobnie. A mianowicie, dla osoby lżejszej materac twardy, dla cięższej materac miękki. Wiedza ta zawęzi nam wybór do kilku określonych typów. Dla osób zmagających się z bólem pleców idealnym rozwiązaniem będą materace z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastyczne – zapewnią idealny komfort snu. Zapobiegają drętwieniu kończyn oraz odleżynom.

Oprócz wagi i naszego stanu zdrowia, istotnym czynnikiem doboru materaca jest nasz wzrost. Firma Alvare przychodzi nam z pomocą i oprócz standardowych rozmiarów, możemy zamówić materace do łóżek (https://alvare.pl/) na wymiar. Z tą wiedzą wybór na pewno będzie już o wiele łatwiejszy.

Dodaj komentarz