Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

bad-3248506_1280Niewiele jest takich odpadów budowlanych, których łatwo się pozbyć i które ewentualnie można wykorzystać do innych celów. Większość z nich jest dość dużym kłopotem. Jak więc legalnie pozbyć się tego problemu?

Osobom fizycznym jest łatwiej

W przypadku osób fizycznych pozbycie się odpadów budowlanych nie musi być ogromnym problemem. Warto do niego podejść jednak metodycznie. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, jakie to odpady, ile ich jest i czy można je ewentualnie wykorzystać w przyszłości. Złom na przykład można sprzedać na złomowisko i przy okazji zarobić kilka groszy, a wapno nada się do odkwaszania gleby w ogrodzie czy na działce. Na tym niestety kończą się odpady, z którymi łatwo sobie poradzić. Reszty trzeba się w jakiś sposób pozbyć. Należy więc zorientować się, jakie rozwiązania proponuje gmina. Niektóre miasta organizują selektywne zbiórki odpadów komunalnych. Można więc wywieźć tam poremontowe śmieci i zsypać w odpowiednie miejsce. Nie zawsze i nie dla wszystkich jest to jednak możliwe, dlatego niektóre gminy przygotowały kolejne ułatwienie – darmowe kontenery, np. tak zwane big bagi. Co można znaleźć się w takim big bagu? Okazuje się, że niemal wszystko. Od starych płytek, przez panele, stare cegły, ceramikę, plastikowe rury, worki po gipsach i zaprawach, aż po stare zlewozmywaki, umywalki, muszle klozetowe czy wiadra i pojemniki po mieszaniu zapraw. Firma ma prawo jednak nie odebrać takiego kontenera, jeżeli znajdą się w nim na przykład: azbest (najczęściej eternit), wełna mineralna, farby, lakiery i papy termozgrzewalne.

Co w przypadku firm?

Firmy niestety nie mają takich przywilejów, jak osoby fizyczne. Muszą pozbyć się odpadów na własną rękę i za własne pieniądze. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić research w celu znalezienia najlepszej firmy transportowej, np. transport kruszyw Lubin  http://transmackow.pl/uslugi-transportowe/, która posiada szeroki wachlarz usług oraz dobrą flotę. Warto pamiętać także o ubezpieczeniu swojego nowo wyremontowanego biura, mieszkania czy domu od wypadków losowych, np. w ubezpieczenia Legnica http://ubezpieczenia-legnica.pl/.

Dodaj komentarz