Karsanit.pl

wszystko dla domu

Meble wypoczynkowe na patio – jakie wybrać?

screened-porch-670263_960_720Meble wypoczynkowe to nieodłączny element wyposażenia każdego patio czy tarasu. Zapewniają komfortowy wypoczynek, pozwalają stworzyć przytulne miejsce relaksu i gwarantują miłe wrażenia estetyczne. Dobrze zaaranżowane patio może stać się miejscem spotkań towarzyskich i ulubioną strefą relaksu domowników.

Meble ogrodowe patio – jaki materiał wybrać?

Meble na patio to coś więcej niż funkcjonalne wyposażenie przestrzeni użytkowej. Wybierając komplety wypoczynkowe, nie ograniczajmy się zatem do kwestii funkcjonalnych.
Większość z nas definiuje taras, patio i ogród jako strefy relaksu, miejsca odcięcia się od codziennych problemów, prywatne azyle. Aranżując przestrzeń, nie zapominajmy, aby umieścić w niej sprzęty, które sprawią nam radość – meble o wygodnej, sprzyjającej odpoczynkowi konstrukcji.
Obecnie wybór mebli ogrodowych jest bardzo duży. W ofercie producentów znajdziemy meble drewniane, plastikowe, wiklinowe, metalowe oraz wykonane z technorattanu – niezwykle trwałego materiału, który łączy w sobie cechy wikliny, drewna i lekkiego plastiku.
Poszukując mebli, pamiętajmy o spójności aranżacyjnej i dobierajmy komplety, które pasują stylistycznie do architektury budynku. Na patio znajdującym się w obrębie działki usytuowanej w mieście lub na obrzeżach miasta najlepiej sprawdzą się meble nowoczesne, zaś do klasycznego, drewnianego domku na wsi bardziej pasować będą solidne meble drewniane.

Meble ogrodowe patio – świadome aranżacje

Urządzając taras lub patio, w pierwszej kolejności wybieramy płytki tarasowe. Jeżeli zdecydujemy się na płytki w ciepłych kolorach, pamiętajmy, aby zachować podobną kolorystykę mebli. Świetnym wyborem będą stoły i krzesła wykonane z technorattanu imitującego liście bananowca. Z kolei w chłodnych przestrzeniach dobrze sprawdzą się białe meble lub meble z ciemnego, naturalnego materiału, powleczone białym okryciem.
Jeżeli dysponujemy większą powierzchnią, możemy wybrać meble nieskładane. Oferta producentów obfituje jednak w efektowne wizualnie modele składane, które niczym nie odstają od tradycyjnych krzeseł i stołów. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się krzesła z regulowanym poziomem oparcia, pozwalające zaoszczędzić cenne miejsce.

Meble ogrodowe patio – systemy modułowe

Hitem wśród właścicieli niewielkich tarasów i patio są meble modułowe, które dają możliwość swobodnej modyfikacji zakupionych kompletów oraz dostosowywania ich do własnych potrzeb. Szczególnie interesujące wydaje się połączenie stolika i komfortowego narożnika, na którym może spocząć kilka osób. Aby zwiększyć komfort jego użytkowania, możemy dokupić dodatkowe kolorowe poduszki o fantazyjnych formach, które w naturalny sposób wydzielą liczbę miejsc do siedzenia.

Bez względu na to, czy dysponujesz dużą powierzchnią użytkową, czy masz do zagospodarowania taras o niewielkiej powierzchni, z pewnością znajdziesz meble ogrodowe odpowiadające twoim potrzebom i oczekiwaniom. Wygodne, nowoczesne i zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących niczym niezmąconego spokoju oraz przyjemnych chwil relaksu, staną się najpiękniejszą ozdobą każdego nowoczesnego patio i domowego tarasu.

Dodaj komentarz