Karsanit.pl

wszystko dla domu

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

2

Oddanie mieszkania pod wynajem to inwestycja, która odpowiednio zaplanowana może przynieść na prawdę spore zyski. Aby jednak tak się stało, należy opracować strategię, która pozwoli idealnie przygotować mieszkanie pod wynajem. Co zrobić, by szybko i za dobrą cenę wynająć nieruchomość? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdemu inwestorowi!

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

O tym czy i za ile wynajmiesz swoje mieszkanie decyduje wiele czynników. O ile na lokalizację czy kondygnację mieszkania nie masz już wpływu, o tyle na jego jakość już tak. Postaraj się więc skupić na tym, aby podnieść wartość mieszkania i tym samym zwiększyć zyski z czynszu.

Ale zacznijmy od początku.

Dostosowanie oferty

Zanim zdecydujesz się adaptować mieszkanie pod wynajem, zastanów się do kogo będzie skierowana Twoja oferta. Określając komu i na jak długo chcesz wynająć mieszkanie, znacznie łatwiej jest przejść do jego adaptacji. Zatem odpowiedz sobie na pytanie kim będą Twoi przyszli lokatorzy i według tych kryteriów i potrzeb przystosuj mieszkanie.

Drobny remont

Bez względu na to, kiedy przeprowadzany był remont mieszkania, tuż przed wynajęciem go innemu lokatorowi warto jest je odświeżyć. Urządzając mieszkanie kieruj się zawsze prostotą i neutralnością. Ściany odmaluj w stonowanych barwach, co pozwoli nadać mieszkaniu świeżości i z pewnością zrobi pozytywne wrażenie.

 Remontując mieszkanie nie zapomnij o:

  1. a) naprawieniu wszelkich usterek,
  2. b) sprawdzeniu stanu sprzętów RTV/AGD,
  3. c) przeglądzie instalacji

Wyposażenie mieszkania

Jeśli decydujesz się wynająć mieszkanie, musisz być świadom tego, że należy je odpowiednio wyposażyć. Wszelkie niezbędne sprzęty takie jak pralka, lodówka, płyta indukcyjna lub kuchnia gazowa czy piekarnik są standardem i nie może ich zabraknąć w Twoim mieszkaniu. Jeśli chcesz wiedzieć czego jeszcze nie powinno zabraknąć w standardowym wyposażeniu mieszkania do wynajęcia, to koniecznie sprawdź oferty biur nieruchomości, np. nieruchomości szczecin.

Urządzenie mieszkania

Podczas urządzania mieszkania pod wynajem postaw na proste, ale zarazem efektowne rozwiązania. Nie urządzaj go pod swoje gusta, skup się bardziej na potencjalnym lokatorze. Odpowiednie urządzenie mieszkania, bez zbędnego przepychu, z adekwatnie zagospodarowaną przestrzenią na pewno wywoła pozytywne wrażenie.

Aranżacja wnętrza kluczem do sukcesu

Od tego jak wygląda wnętrze zależy między innymi popularność Twojej oferty. Jest to więc element planu, który wymaga odpowiedniej strategii. Jeśli nie masz tak zwanego drygu do aranżacji wnętrz, zdaj się na profesjonalistę, który sprawnie i efektownie zaaranżuje każde wnętrze.

Home Staging – czyli profesjonalna pomoc

Wielu z was zapewne zadaje sobie teraz pytanie co kryje się pod tą anglojęzyczną nazwą? Otóż Home Stager, to osoba która potrafi w profesjonalny sposób ukazać potencjał oraz uwydatnić atuty każdej nieruchomości. Z usług Home Stager’a korzystają nie tylko inwestorzy wystawiający mieszkania na sprzedaż, ale również i ci, którzy chcą je wynająć.

Na czym to polega?

Home Staging polega na przygotowaniu mieszkania pod wynajem bądź sprzedaż w taki sposób, aby nie tylko zyskało na wartości, ale także szybciej znalazło nowego lokatora. Profesjonaliści z tej dziedziny potrafią zdziałać cuda! Oszacują oraz zaplanują aranżację mieszkania, która pozwoli nadać mu nowoczesności, elegancji i przede wszystkim wyjątkowego gustu.

Czy warto skorzystać z pomocy Home Stager’a?

Zdecydowanie tak! Poza oczywistym faktem podniesienia wartości mieszkania istnieje także dodatkowy atut w postaci szybkiego znalezienia lokatora. Ze statystyk wynika, że profesjonalnie zaadaptowane mieszkanie wynajmuje się trzy razy szybciej! Ale to nie wszystko! Korzystając z pomocy Home Stager’a masz gwarancję powodzenia i pewność, że inwestycja w tę usługę przyniesie zwiększone zyski.

Jeśli mieszkanie masz już gotowe, czas na przygotowanie oferty

Na tym etapie również możesz liczyć na pomoc Home Stager’a. Przygotowanie profesjonalnych zdjęć z pewnością podwyższy popularność oferty. Pamiętaj, że potencjalny klient zanim zacznie czytać treść ogłoszenia, najpierw przegląda załączone fotografie. Jeśli go zauroczą, przechodzi wówczas do treści, która także musi być odpowiednio spreparowana. Podaj wszystkie niezbędne informacje na temat oferowanej nieruchomości oraz oferty cenowej.

Jeśli nie dysponujesz większą ilością czasu, zarówno na skrupulatne przygotowanie oferty, jak i odbieranie potencjalnych klientów – oddaj to w ręce doświadczonego pośrednika. Zaoszczędzisz nie tylko mnóstwo czasu, ale także sporo nerwów.

Przyjmowanie zainteresowanych

Kiedy ogłoszenie trafi już do publikacji, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na telefon. Przed przyjęciem zainteresowanych ofertą osób starannie posprzątaj i wywietrz mieszkanie. Jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażanie na potencjalnych lokatorach, zamiast stawiać na szeroko dostępne odświeżacze powietrza, zaparz kawę tuż przed ich przyjściem – jej aromat pozytywnie się kojarzy i wpływa kojąco na zmysły.

Przygotowanie mieszkania pod wynajem, nie jest wcale prostym zadaniem. Dlatego też, jeśli zależy Ci na czasie i chcesz podnieść wartość swojej nieruchomości – zdaj się na profesjonalistów, którzy dołożą wszelkich starań, aby szybko znaleźć nowego lokatora.

Artykuł został przygotowany przez firmę Elite Nieruchomości Szczecin specjalizującej się w pośrednictwie i doradztwie na rynku nieruchomości.

0_upload_82b7ea650f

Dodaj komentarz