Karsanit.pl

wszystko dla domu

Klimatyzator przenośny – kiedy warto się na niego zdecydować?

fountain-928180_640Upalne dni potrafią być naprawdę dokuczliwe. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie ze zbyt wysoką temperaturą w domu jest klimatyzator. Dzięki przenośnym urządzeniom możemy ochłodzić powietrze w każdym pomieszczeniu, w którym aktualnie się znajdujemy, bez konieczności montowania rozbudowanej instalacji.

Klimatyzator – kiedy warto go kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli klimatyzatorów. Część z nich pełni jednocześnie kilka różnych funkcji. Najczęściej oprócz posiadania opcji chłodzenia powietrza, klimatyzatory mogą także je ogrzewać, co przydaje się zimą, jako sposób na dogrzanie pomieszczenia. Ponadto, coraz częściej decydujemy się na zakup urządzeń wyposażonych w opcję nawilżania powietrza. Dzięki dodatkowym możliwościom klimatyzatory stają się urządzeniami wielofunkcyjnymi, a więc zdecydowanie bardziej przydatnymi – i to nie tylko latem, ale przez cały rok.

Jak działa klimatyzator przenośny?

Klimatyzatory kompaktowe przenośne to urządzenia niewymagające wprowadzenia żadnych zmian i przeróbek w mieszkaniu. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i możliwością pracy w kilku trybach. Wybierając klimatyzator przenośny, należy zastanowić się, w jakich pomieszczeniach będzie on najczęściej używany. Ma to duże znaczenie, ponieważ to właśnie od kubatury wnętrza zależy jego wydajność. Oprócz wielkości pomieszczenia warto uwzględnić także stopień nasłonecznienia, liczbę okien i drzwi oraz liczbę osób zazwyczaj w nim przebywających. Tylko biorąc pod uwagę wszystkie te dane, dobierzemy urządzenie o odpowiedniej mocy, które poradzi sobie z chłodzeniem powietrza w naszym mieszkaniu. Warunkiem koniecznym do zainstalowania klimatyzatora mobilnego jest obecność okna w pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli wyposażone jest ono w lufcik – przez otwór okienny wyprowadza się rurę harmonijkową, która odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz.

Inne sposoby na ochłodzenie mieszkania

Oprócz klimatyzatorów kompaktowych mobilnych istnieje też kilka innych sposobów na ochłodzenie mieszkania. Pierwszym, najprostszym i najtańszym, jest zakup wiatraka, który wprawiając powietrze w ruch, przyniesie nieco ulgi podczas upałów. Jest to jednak rozwiązanie doraźne – kiedy tylko wyłączymy urządzenie, gorące powietrze od razu daje się we znaki. Wentylatory dostępne są w postaci sufitowej, biurkowej, stojącej. Bardziej zaawansowanym urządzeniami są klimatory, które chłodzą powietrze dzięki obecności lodu lub wody, które należy umieścić w specjalnym pojemniku. Jednak największą wydajnością cechują się właśnie klimatyzatory. Jeśli planujemy używać ich kilka razy w roku, zdecydowanie wystarczą modele przenośne, kompaktowe, zajmujące mało miejsca. Do biura, sklepu, czy też prywatnego gabinetu zdecydowanie bardziej polecane są klimatyzatory stacjonarne. Jest to znacznie większy wydatek, ale zdecydowanie bardziej wydajny w przypadku dużych pomieszczeń.

W dzisiejszych czasach klimatyzacja zaczyna być coraz częstszym elementem wyposażenia domu. Dzięki bogatej ofercie producentów tego typu urządzeń każdy znajdzie sprzęt dostosowany do swoich potrzeb i mieszczący się w zasięgu domowego budżetu. Sprawdzonym sposobem na ochłodzenie prywatnego mieszkania jest klimatyzator przenośny, oferujący dobry stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz