Karsanit.pl

wszystko dla domu

Wybieramy odpowiednią poduszkę do spania

fresh-791695_640 (1)

Odpowiednio dobrana poduszka zapewnia zdrowy i głęboki sen. Dzięki jej właściwościom organizm ludzki może się zregenerować i nabrać sił do dalszego funkcjonowania. Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego modelu, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dobra poduszka powinna zapewnić komfortowy wypoczynek oraz właściwe podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym.

Najczęściej spotykane rodzaje poduszek

Wśród dostępnych na rynku poduszek można znaleźć klasyczne modele z wypełnieniem naturalnym, jak np. puch i pierze, lub syntetycznym: poliestrowym i silikonowym. W latach 70. pojawiły się także poduszki ergonomiczne z materiału termoelastycznego lub lateksowe. Właściwe wypełnienie zapewnia idealne podparcie dla ciała. Powinno być także antyalergiczne, jak np. w poduszkach TEMPUR, stanowiących innowacyjne rozwiązanie – wykonano je z używanego kiedyś wyłącznie przez NASA materiału, który miał chronić astronautów przed przeciążeniami. Firma Tempur wprowadziła tę technologię do życia codziennego już w 87 krajach. Co ważne, wypełnienie to umożliwia rozłożenie ciężaru ciała na całej jej powierzchni. Dzięki temu wszelkie naciski powodujące ból kręgosłupa i głowy są zredukowane do minimum.

Dobierz poduszkę do pozycji spania

Szukając odpowiedniej poduszki, warto wziąć pod uwagę również pozycję, w jakiej spędzamy większość nocy. Dla osób ciągle zmieniających ułożenie ciała najlepsze będą modele o tradycyjnym kształcie, które zapewnią uczucie komfortu i właściwy wypoczynek. Ci, którzy notorycznie cierpią na bezsenność, bóle głowy, mięśni karku i ramion, powinni zainwestować w poduszki ortopedyczne, pomagające ułożyć ciało w prawidłowej pozycji.
Wysokość poduszki także ma istotne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Średnio twarde modele o średniej grubości są idealne dla osób lubiących spać na plecach. Wyższe będą w sam raz dla każdego, kto lubi spać na boku. Natomiast wszyscy spędzający noc w pozycji na brzuchu powinni mieć płaską i miękką poduszkę.

Dobra poduszka umożliwia komfortowy i wygodny sen, który wpływa dodatnio na zdrowie kręgosłupa i ogólne samopoczucie. Odpowiednio dobrana, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, pozwoli na spokojne przespanie całej nocy. Najlepsze efekty przynoszą poduszki najwyższej jakości, np. z firmy Tempur, które są odporne na deformacje, a także świetnie odprowadzają wilgoć i zapewniają właściwy przepływ powietrza. Dzięki temu nie rozmnażają się w nich bakterie, grzyby czy pleśnie.

https://youtu.be/HsZb6qDi994

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos

Dodaj komentarz