Karsanit.pl

wszystko dla domu

Mieszkanie czy dom? Co wybrać?

nowe-mieszkania-lublinWłasny dom z ogródkiem to marzenie wielu osób. Ale nie wszystkich. Są i tacy, którzy od mieszkania w domku wolą mieszkanie w bloku. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jakie? O tym przeczytacie w artykule.

Mieszkanie

Wydawać by się mogło, że mieszkanie w bloku ma raczej niewiele zalet. Sąsiedzi za ścianą, z którymi trzeba się liczyć, cisza nocna, brak miejsc parkingowych, wchodzenie po schodach, za mało zieleni wokół.

Być może tak to wyglądało kiedyś. Ale prawda jest taka, że nowoczesne osiedla mieszkaniowe w niczym nie przypominają tych z poprzedniej epoki. Chyba właśnie w budownictwie mieszkaniowym najlepiej widać jak technologia poszła do przodu.

Nowoczesne bloki budowane są według najnowszych standardów energooszczędności, często wyposażone w solary, czasem w panele fotowoltaiczne. To znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych i opłat. Mieszkania mają zróżnicowane metraże tak by każdy mógł wybrać lokal spełniający jego oczekiwania. Rozkład pomieszczeń planowany jest tak by zapewnić najlepszą funkcjonalność i komfort. Nowoczesne materiały budowlane zapewniają komfort akustyczny, więc nie trzeba się martwić, że słychać co sąsiad robi za ścianą.

Obecnie każdy nowoczesny blok wyposażony jest w komfortowe i ciche windy, a także parking podziemny. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się również przed budynkiem. Deweloperzy dbają o to by mieszkańcy czuli się komfortowo, dlatego od razu planują strefę zieleni, plac zabaw dla dzieci, miejsce do spacerów ze zwierzakami i miejsce odpoczynku. Jak widać nowe mieszkania Lublin to ogromny komfort z nowoczesnego lokalu, bez rezygnacji z bliskości miasta.

Dom

Ogromną przewagą jest powierzchnia i to co na zewnątrz. Czyli ogród, miejsce gdzie latem można zrobić grilla, rozłożyć koc, opalać się itp. Dom daje to, czego w bloku bardzo brakuje – czyli prywatność. To, że możemy biegać w bikini po ogrodzie i – jeśli jesteśmy dobrze osłonięci od sąsiadów – to nikt nas nie zobaczy.

Powierzchnia też robi swoje – bo choć zdarzają się coraz większe mieszkania – do 100 metrów kwadratowych, to 170 metrów to raczej apartamentowce, a za te trzeba już solidnie zapłacić.

Ale wszystko ma swoją cenę. Dom to zdecydowanie więcej obowiązków, związanych chociażby z uporządkowaniem terenu przed domem, koszeniem trawy, odgarnianiem liści, a zimą śniegu. Prace porządkowe i konserwacyjne wymagają dużego nakładu czasu, podobnie jak praca w ogrodzie z kwiatami czy w ogródku warzywnym. To trzeba po prostu lubić.

Zatem na pytanie dom czy mieszkanie – nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Dodaj komentarz