Karsanit.pl

wszystko dla domu

Mikrofalówka dla studenta – na co patrzeć przy zakupie?

27382669121_a47726e188

Szybkie odgrzanie obiadu przywiezionego z domu? A może pizzy z poprzedniego dnia? Przygotowanie popcornu na seans filmowy ze znajomymi lub upieczenie pysznych grzanek z żółtym serem? To tylko kilka pomysłów na wykorzystanie kuchenki mikrofalowej w studenckim domu.

Nowoczesne mikrofalówki pomagają w podgrzewaniu, rozmrażaniu, gotowaniu, a nawet grillowaniu potraw. Dzięki nim można przygotowywać rozmaite dania doskonałe na każdą porę dnia. Mikrofalówka będzie wobec tego kapitalnym wyborem do mieszkania studenckiego oraz do pokoju w akademiku, gdzie nie można skorzystać z własnej kuchenki. Jak wybrać najlepszy model?

Przede wszystkim studenci poszukują kuchenek mikrofalowych w niskich cenach, dlatego też zazwyczaj są to modele w przedziale do 200-250 złotych. Taka tania kuchenka mikrofalowa nie musi jednak wcale być awaryjna czy mało funkcjonalna, ponieważ w tej właśnie cenie bez problemu kupi się modele znanych firm zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i często jeszcze taniej w tych internetowych.

Na co patrzeć przy zakupie?

Przy doborze odpowiedniego modelu warto głównie sprawdzić jego funkcje – plusem będzie kuchenka z grillem, ponieważ będzie można również opiekać w niej potrawy, gdy nie ma się takiej możliwości w piekarniku. Większość kuchenek oferuje kilka programów pracy dzielonych zwykle ze względu na moc – im będzie ona wyższa, tym potrawę można przyrządzić szybciej. Najlepiej wobec tego, aby mikrofalówka miała moc około 800W. Wtedy, gdy będzie wyposażona w grill, zaletą będzie też tryb kombi, dzięki któremu można jednocześnie korzystać z mikrofal oraz grilla, dlatego efektem będzie jednocześnie podgrzana i chrupiąca potrawa.

Dodatkowym plusem będzie energooszczędna mikrofalówka, która będzie pobierała mało energii, a tym samym nie zaowocuje wysokim rachunkiem za prąd. Nie warto też w związku z tym wybierać zbyt dużych kuchenek, ponieważ zwykle nie przygotowuje się w nich pokaźnych rozmiarowo potraw. Zazwyczaj wystarczająca będzie kuchenka mająca około 20 litrów.

Dodaj komentarz