Karsanit.pl

wszystko dla domu

Remont i aranżacja salonu

Co jakiś czas chętnie zmieniamy coś w swoim mieszkaniu. Czasami wynika to z konieczności a czasem po prostu z chęci zmiany.

Salon to wizytówka naszego domu. To tutaj przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną i relaksujemy się. Dlatego tak ważne jest, aby miejsce to było „uszyte na naszą miarę”. 

Zmiana koloru

Najprostszym sposobem na odmienienie wnętrza jest zmiana koloru ścian. Jeśli dysponujemy dużym, dobrze oświetlonym pomieszczeniem, to właściwie nie mamy żadnych ograniczeń co do kolorów. Należy jednak pamiętać, że jeśli podążamy za modą, to za jeden, dwa sezony, nasz pokój przestanie być modny. Lepiej więc postawić na kolory zawsze „na czasie”. Bardzo fajnym rozwiązaniem zarówno do dużych, jak i małych salonów są fototapety. Przyklejone na jednej ze ścian, dodadzą pomieszczeniu elegancji, ale i ciepłego klimatu. W salonach małych najlepsze będą jasne kolory, które optycznie zwiększą pomieszczenie. 

Nowe meble?

Niekoniecznie! Jeśli meble, które posiadacie nadal są w dobrym stanie, a wy je lubicie, nie ma potrzeby ich wymieniać. Czasami wystarczy je poprzestawiać, lub zamienić miejscami, aby salon zyskał nowe oblicze. Zmiana dekoracji też będzie pomocna. Możecie wymienić poduchy na kanapie, firany i zasłony. Rośliny doniczkowe dodadzą życia i ocieplą pokój. 

Co na podłogę?

Salon to miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Tutaj bawią się dzieci, niejednokrotnie rozlewając coś na podłogę, dlatego idealna podłoga musi być estetyczna, ładna i łatwa w utrzymaniu. Bardzo dobrym i jednocześnie luksusowym rozwiązaniem jest posadzka winylowa. Może ona imitować strukturę drewna, kamienia czy płytek. Można ją również stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Duży wybór wzorów i kolorów zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki właściwościom wodoodpornym, podłoga winylowa sprawdzi się również w innych pomieszczeniach np. w kuchni i łazience. Innym rozwiązaniem może być, coraz bardziej popularna posadzka posadzka żywiczna. Jest ona stosunkowo łatwa w nakładaniu i dobrze zrobiona, będzie służyć przez długie lata. Dzięki temu, że nie posiada żadnych łączeń ani fug, czyli jest jednolita, jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Więcej informacji na temat paneli winylowych i posadzek żywicznych można znaleźć tutaj  https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz