Karsanit.pl

wszystko dla domu

Wykończenie domu – wybieramy okna

Wybór okien do swojego domu to bardzo trudna decyzja. Nie chcemy, by była podjęta bez upewnienia się, że dany typ okien będzie profesjonalnie wykonany i przetrwa lata. Dlatego w tym krótkim artykule poradnikowym doradzimy Ci, jak wybrać dobre okna.

Materiały na okna

Na rynku dostępne są zazwyczaj 3 typy okien. Mogą być wykonane z drewna, PVC lub aluminium. To, jakie ostatecznie wybierzemy, jest zależne nie tylko od stylu naszego domu i wnętrza, ale i od pomieszczeń, w którym będą zamontowane i od ich funkcji. Krótka charakterystyka każdego z tych 3 materiałów na okna pozwoli Ci zdecydować się na najlepszy model.

Okna drewniane

Ten typ jest produkowany z drzewa sosnowego. Wyróżnia je estetyka, elegancja i trwałość. Mimo materiału, z jakiego są zrobione, cechują się odpornością na wilgoć, odkształcenia, wypukłości i jakiekolwiek inne uszkodzenia. Idealnie nadadzą się zarówno do budynków w klasycznym jak i nowoczesnym stylu. Większe okna wybieraj do salonu, kuchni lub biura. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dobre źródło światła dziennego. Tego typu okna Częstochowa znajdziesz u DWD.

Okna PVC

To najpopularniejszy typ okien. Zrobione są z najwyższej jakości PVC. Ich konstrukcja zapewnia izolowanie wnętrza od zimna i powiewów wiatru. Ponadprzeciętna trwałość sprawia, że przetrwają kilka lat. Przed wyborem rozmiarów okna, pamiętajmy, że im większa powierzchnia szyby, tym więcej ciepła będzie uciekało z domu. Warto więc pomyśleć o dodatkowym uszczelnieniu, np. za pomocą rolet zewnętrznych.

Okna z aluminium

Okna z aluminium są bardzo trwałe, ale jednocześnie nie tak estetyczne jak, np. drewniane. Dlatego najczęściej wybiera się je do typowo industrialnych budynków. Znajdziemy je więc w obiektach przemysłowych lub magazynowych. Możemy zdecydować się na takie okna w swoim mieszkaniu, ale nie każdemu przypadną one do gustu.

Ogromny wybór różnego rodzaju okien możesz znaleźć u producenta DWD. Wejdź na tę stronę: http://dwd.pl i sprawdź, które okna będą najodpowiedniejsze do Twojego mieszkania. Szeroka oferta na pewno przekona Cię do zakupu okien z materiału, który według Ciebie najlepiej sprawdzi się w domu.

Dodaj komentarz