Rozwój kompetencji w branży budowlanej

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on StumbleUpon0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

582c48bd2d88e

Wielu pracowników budowlanych rozpoczyna swoją karierę od przysłowiowej łopaty. Niezbyt wielu jednak chce na tej pozycji pracować do końca życia. Wielu z nich jednak bardzo lubi pracę na budowie, która, mimo iż jest bardzo ciężka daje satysfakcję.

Wielu z nich chciałoby rozwijać się właśnie w tym aspekcie i wybiera kurs na operatorów maszyn budowlanych. Kursy tego typu, pozwalają szybko i w profesjonalny sposób stać się czy to operatorem koparki, czy koparko-ładowarki, a w zależności od profilu także operatorem walca czy innego urządzenia.
Inwestycja we własne kompetencje jest niezwykle istotnym aspektem, gdy chodzi o rozwój pracownika. Jeśli przedsiębiorstwo widzi, że pracownik jest zaangażowany, chce rozwijać swoje kompetencje pozwala mu na inwestycję w siebie, czy to pewnymi rodzajami dofinansowania czy dodatkowym dniem urlopu. W zależności od przedsiębiorstwa tego typu działania mogą mieć wpływ na to, jak później będzie rozwijała się kariera takiego pracownika w firmie. Osoba, w którą firma inwestuje własne środki, może być pewniejsza swojej pozycji i stabilności zatrudnienia w takim przedsiębiorstwie.
Przedsiębiorstwo w ramach inwestycji w pracownika może skierować pracownika na konkretny kurs, na przykład kurs na suwnice, jeśli mają dokładnie zapotrzebowanie na takiego pracownika. Co więcej przedsiębiorstwo może wskazać konkretne miejsce, w którym kurs zostanie sfinansowany: kurs operatora suwnic w firmie dźwigowej Urbanek. Po inwestycji w kompetencje pracowników istnieje jednak możliwość, że przedsiębiorstwo poprosi o podpisanie umowy lojalnościowej z pracownikiem na pewien okres czasu – rok lub dwa, tak aby zapobiec podbieraniu wartościowych i doskonale przeszkolonych pracowników przez działającą na rynku konkurencję. Dowiedź się więcej o szkoleniach w firmie dźwigowej Urbanek – kurs suwnice
Jeśli zatem planujemy rozwój kariery w naszym aktualnym miejscu zatrudnienia warto pokusić się o takie rozwiązanie i umowę z pracodawcą. Jeśli jednak chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości zmienić pracę lepszym rozwiązaniem jest inwestycja własnych środków w doszkalanie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.