Karsanit.pl

wszystko dla domu

Rozwój kompetencji w branży budowlanej

582c48bd2d88e

Wielu pracowników budowlanych rozpoczyna swoją karierę od przysłowiowej łopaty. Niezbyt wielu jednak chce na tej pozycji pracować do końca życia. Wielu z nich jednak bardzo lubi pracę na budowie, która, mimo iż jest bardzo ciężka daje satysfakcję.

Wielu z nich chciałoby rozwijać się właśnie w tym aspekcie i wybiera kurs na operatorów maszyn budowlanych. Kursy tego typu, pozwalają szybko i w profesjonalny sposób stać się czy to operatorem koparki, czy koparko-ładowarki, a w zależności od profilu także operatorem walca czy innego urządzenia.
Inwestycja we własne kompetencje jest niezwykle istotnym aspektem, gdy chodzi o rozwój pracownika. Jeśli przedsiębiorstwo widzi, że pracownik jest zaangażowany, chce rozwijać swoje kompetencje pozwala mu na inwestycję w siebie, czy to pewnymi rodzajami dofinansowania czy dodatkowym dniem urlopu. W zależności od przedsiębiorstwa tego typu działania mogą mieć wpływ na to, jak później będzie rozwijała się kariera takiego pracownika w firmie. Osoba, w którą firma inwestuje własne środki, może być pewniejsza swojej pozycji i stabilności zatrudnienia w takim przedsiębiorstwie.
Przedsiębiorstwo w ramach inwestycji w pracownika może skierować pracownika na konkretny kurs, na przykład kurs na suwnice, jeśli mają dokładnie zapotrzebowanie na takiego pracownika. Co więcej przedsiębiorstwo może wskazać konkretne miejsce, w którym kurs zostanie sfinansowany: kurs operatora suwnic w firmie dźwigowej Urbanek. Po inwestycji w kompetencje pracowników istnieje jednak możliwość, że przedsiębiorstwo poprosi o podpisanie umowy lojalnościowej z pracownikiem na pewien okres czasu – rok lub dwa, tak aby zapobiec podbieraniu wartościowych i doskonale przeszkolonych pracowników przez działającą na rynku konkurencję. Dowiedź się więcej o szkoleniach w firmie dźwigowej Urbanek – kurs suwnice
Jeśli zatem planujemy rozwój kariery w naszym aktualnym miejscu zatrudnienia warto pokusić się o takie rozwiązanie i umowę z pracodawcą. Jeśli jednak chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości zmienić pracę lepszym rozwiązaniem jest inwestycja własnych środków w doszkalanie.

Dodaj komentarz