Karsanit.pl

wszystko dla domu

Zalety mieszkania w bloku, o których nikt nie mówi

block-405912_640

Dobre mieszkanie w bloku to coś, czego każdy nam pozazdrości. Cała rzesza osób odnajduje się doskonale w domach wielorodzinnych. Mają one bowiem wiele zalet. Przyjrzyjmy się zatem tym najważniejszym.

Po pierwsze, warto mieszkać w bloku, ponieważ takie mieszkania są o wiele tańsze niż osobne domy jednorodzinne. Każdy, kto szukał, potwierdzi. Jeśli lubimy wiedzieć, że ktoś jest w pobliżu, mieszkanie w domu wielorodzinnym jest dobrym pomysłem. Możemy zawsze zapukać do sąsiada obok, jeśli potrzebujemy jakiegoś narzędzia lub przysłowiowej szklanki cukru. Bloki są miejscem, które bardzo sprzyja integracji mieszkańców. Jeśli mieszkamy w wieżowcu, spotykamy swoich sąsiadów także w windzie – dzięki temu poznajemy ich i zyskujemy okazję do krótkiej pogawędki. Narodziło się przez to także wiele przyjaźni.

Drugą kwestią jest dobry dojazd. Bloki mieszkalne znajdują się zazwyczaj w takich punktach miasta, do których jest dobry dojazd – w samym centrum lub po prostu tuż obok przystanków. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy – dojazdy komunikacją miejską są wciąż o wiele tańsze niż miesięczny koszt paliwa (zwłaszcza, że w niektórych miastach komunikacja jest obecnie darmowa). Poza tym, zaoszczędzimy wiele czasu, mieszkając w mieście. Gdy mamy blisko do pracy i sklepów, możemy tam chodzić na nogach lub jeździć rowerem. To zaś będzie miało również bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i kondycję.

Mieszkanie w bloku jest również doskonałym rozwiązaniem na początek dla młodego małżeństwa lub rodziny z dzieckiem. Wciąż jest to własna przestrzeń, w której mogą się oni czuć o wiele swobodniej niż mieszkając z teściami. Własnościowe mieszkanie posłuży potem także ich dzieciom – dlatego warto takie mieć, nawet, jeśli wiemy, że za jakiś czas będziemy się przeprowadzać do domu jednorodzinnego. W takim przypadku właśnie nasze dzieci będą mogły się usamodzielnić, gdy dorosną i przeprowadzić „na swoje”.

Dodaj komentarz